První pomoc v Brně

Děti se učily poskytovat první pomoc

Nejen dospělí, ale i děti by měly vědět, co dělat v případě, když objeví člověka v bezvědomí. Každý by měl vědět, co dělat v takové situaci, každý by měl znát zásady první pomoci. Je velice smutné, že to ani mnozí dospělí nevědí, bohužel se to ani nechtějí učit. Děti to však ještě naučit můžeme. Přesně to si uvědomilo město Brno a konkrétně zdejší Vyšší odborná škola zdravotnická, kterou v nedávné době navštívilo skoro patnáct set dětí, jež se v ní učily poskytovat první pomoc.

Ve zmiňované škole se totiž založila improvizovaná nemocnice plyšových zvířátek v rámci akce “Nemocnice zvířátek”. Letos se konal už desátý ročník této akce, během které se dívky a chlapci učili první pomoci. Jak jsme zmínili, improvizovanou nemocnici navštívilo skoro patnáct set dětí ve věku od pěti do sedmi let. Hrály si na rodiče nemocných zvířátek a zapojily se do ošetření svých hraček.

Improvizovaná nemocnice však neposkytovala jen lekce první pomoci, ale taky se zde vytvořila ambulance, urgentní příjem a samozřejmě rentgen či chirurgie.