Úspěch Komety Brno

Trenér Komety Brno si mne ruce

Koučem brněnského hokejového klubu Kometa Brno je Libor Zábranský. Ten má v poslední době důvod k radosti. Jeho svěřenci se za pomoci kvalitních gólmanů stále zlepšují. V posledních třech utkáních na konci roku se nedočkali porážky.

Na druhý svátek vánoční vyhráli nad Duklou 3:2 v prodloužení. O dva dny později zabodovali proti Pardubicím, kde byl výsledek jasný 0:2 a den před silvestrem se jim podařilo zabodovat proti Vítkovicím.

Kvalitní brankáři

Jak Zábranský uvádí, za těmito výsledky stojí i kvalitní brankáři Marek Čiliak, který byl nasazen proti Vítkovickému celku, tak také Marek Langhamer, kterého Zábranský nasadil v utkání proti Pardubicím. S výkonem brankářů je kouč spokojen, špičkoví brankáři jsou podle něj nutností na nadcházející play-off, kterého se hodlá Kometa Brno zúčastnit.

Libor Zábranský není jen koučem klubu, ale především jeho většinovým majitelem. A to již od roku 2005, kdy ukončil svou profesionální kariéru. Po rezignaci trenéra Aloise Hadamczika na počátku února 2016 převzal HC Kometa Brno i jako trenér.