Znáte blahodárné účinky ananasu?

Znáte blahodárné účinky ananasu?

Pokud milujete ovoce, pak jste jistě zdraví jako řípa. Ovoce je naším nejlepším zdrojem vitaminů. Škoda, že lidé neustále jedí takové ovoce, které znají a u kterého vědí, jak vlastně chutná. Škoda, že lidé nechtějí zkoušet takové tropické ovoce, které je svou chutí naprosto výtečné. Například se často bojíme ovoce zvaného kaki, což je to ovoce, které vypadá trochu jako rajče, ale voní po vanilce a je naoranžovělé. Taky se často bojíme fíků, přesto nám taky prospívají. Mnoho lidí dodnes nejí ani ananas, a to je taky ovoce, které prospívá našemu zdraví. Že nevíte jak? Pak vám na tuto otázku odpovíme!

Ananas dneska seženete běžně, ale nejvíce je ho v obchodech asi během vánočních svátků, kdy si lidé nakupují mnoho tropického ovoce na svou vánoční tabuli. Po ananasu kromě doby Vánoc sáhnou jenom ti, kteří chtějí zhubnout. Skutečně – s tímto ovocem i zhubnete, protože má v sobě látky, které zrychlují metabolismus, tudíž rychleji spalujete kalorie.

Pojďme se však podívat na blahodárné účinky na zdraví, které v sobě ananas skrývá.

• ananasová šťáva pro naše ledviny a močové ústrojí

Pokud si ráno dopřejte čerstvou ananasovou šťávu, prospějete našim ledvinám. Ananas je totiž perfektně čistí. Kromě toho ananasová šťáva bojuje proti potížím s močovým měchýřem. Pokud vás však tíží malá chuť na sex, i s tím si ananas poradí. Tento druh ovoce totiž podporuje sexuální touhu.

• ananas pro naše střeva

Pokud však milujete ananas ujídat u televize, pak tím pomáháte našim střevům. Ananas je skvělá prevence proti různým střevním chorobám a jiným neduhům. Chrání náš trávicí trakt, pomáhá ulevit slinivce a taky zatočí s nepříjemnými průjmy.

• ananasová kúra pro krásnou pleť

Málokdo ví, ale ananas prosperuje i naší pleti. Pokud si budete pravidelně dopřávat ananasovou kúru, budete mít pleť jako „dětskou prdelku“.