Co napoví vyrážka

Umístění vyrážky napoví, který orgán nepracuje tak, jak má

Naše tvář nám často napoví mnohem více, než bychom očekávali. Nedostatky na tváři totiž neznamenají jen povrchový problém.

Vyrážky na čele: problémem je žaludek

V případě trávicích problémů a nesprávné funkce žaludku se Vám okamžitě objevují „nevysvětlitelné“ vyrážky. Problém se neskrývá jen na povrchu, na tváři. Problematická plet v oblasti čela je často následkem toho, že ve Vašich střevech není něco skutečně v pořádku.

Zkuste se soustředit na očistu svého jídelníčku, vybírejte si lehčí jídla bohatá na vlákninu a bílkoviny, které vás dokáží zasytit a nezatíží přitom váš trávicí trakt. Mimo jiné je skutečně důležité obohatit váš jídelníček o dostatečné množství zeleniny.

Vyrážky okolo očí: problémem jsou játra

Problémy s vyrážkou v oblasti kolem očí nejsou neobvyklé. Vyskytují se však u lidí, kteří si rádi pochutnají na sladkém a dobré jídlo zapijí alkoholem. Ten nás však sice dostane do nálady, s naší játrou se ale až tak moc nekamarádí.

Vyčistit pleť hlavně v této oblasti vám pomůže úprava stravy, která zahrnuje méně mléčných výrobků, čokolády, a hlavně alkoholu. Alespoň na určitou dobu by bylo dobré vzdát se ho úplně a výsledek zaznamenáte téměř okamžitě.

Výražky v oblasti líček: problémem je dutina ústní

Pobolívají vás zuby, už dávno jste nenavštívili zubní ambulanci a v oblasti líček se vám neustále ukazuje nějaká ta vyrážka. To není opravdu nic neobvyklého. Pokud máte totiž problém v ústní dutině, velmi snadno a rychle se to projeví právě na povrchu líček.

Snažte se jíst mnohem více vitamínu C, ať už v jeho umělé formě nebo díky většímu příjmu zeleniny a ovoce. Je také stejně důležité, abyste případně nesrovnalosti, které patří do rukou zubního odborníka vyřešili co nejrychleji a nečekali, dokud problém přeroste do nevyřešitelný podoby.

Výražky v oblasti brady: ach ty hormony…

Pokud vás trápí bolestivá menstruace, výkyvy nálad a akné v oblasti brady, problém bude s vašimi hormony. Jejich nerovnováha je někdy jediná příčina akné vůbec, ale za vyrážky v okolí brady může téměř ve všech případech.

V první řadě byste si jejich hladinu měli nechat patřičně zkontrolovat a následně se řídit pokyny lékaře, který určí, jak postupovat tak, abyste nejen lépe cítili, ale zbavili se i nepěkného estetického problému.