7 tipů pro o zimní pleť

7 věcí, které byste měli vědět o zimní pleti

1) Potřebujete opalovací krém

Jen proto, že je zima, neznamená to, že byste měla přestat používat opalovací krém. Zejména v případě zimní dovolené je dobré myslet na pravidelnou ochranu pleti před slunečními paprsky

2) Udržujte pleť hydratovanou

V zimě je vaše pokožka suchá a musí se potýkat se změnami teplot. Venku mrze, za to uvnitř je příjemně teplo. Ujistěte se proto, že během dne udržujete své tělo hydratované. Pijte dostatečné množství vody, vyměňte kávu za zelený čaj. Ten má navíc silné antioxidační účinky. Pleť myjte a čistěte jemně. Je-li po umytí vysušená, hydratujte.

3) Vylaďte rutinu péče o pleť

Pokud budete muset použít hydratační krém během dne, je pravděpodobné, že péče o Vaši pleť má ještě určité mezery a potřebuje vylepšení. Zkuste vyměnit krém. Nebo maximalizujte účinky krému tím, že ho budete do pleti po dobu 30 sekund vmasírovávat.

4) Neolizujte si suché rty

Ujistěte se, že vaše rty jsou vždy namazané kvalitním balzámem na rty. Jsou-li už popraskané, mažte je ještě důkladněji. Zvláště před jídlem některých potraviny, jako jsou např. rajčata, která mohou popraskané rty dráždit.

5) Zabraňte suchým, popraskaným rukám

Ruce jsou v zimě extrémně náchylné k vysušování. Snažte se je tedy co nejčastěji mazat. Dojde-li už k jejich popraskání, aplikujte na ně bohatou vrstvu krému na ruce a na noc je schovejte do bavlněných rukavic. Po několika nocích se kožní bariéra začne léčit a rozdíl je naprosto úžasný.

6) Využije čas koupele k hydrataci

Koupel je darem pro suchou pleť. Nejen, že slouží úžasně k uvolnění celého tělo, jsou také ideální příležitostí hydratovat pokožku. Olivový olej do koupele je to pravé, co dopřát unavené pokožce.

7) Dbejte o své nohy

Stejně jako ruce, i nohy v zimě trpí a mají tendenci být popraskané a suché. Dopřejte jim proto trochu více péče než běžně. Stará dobrá pemza poslouží na odstranění odumřelých kusů kůže a kvalitní hydratující krém jim pak dopřeje to, co si zaslouží. Věnuje-li jim i pár chvil odpočinky, dobře se Vám odvděčí.