Rusňákova investiční skupina DRFG a Kometa Brno společně dosahují úspěchů

Rusňákova investiční skupina DRFG a Kometa Brno společně dosahují úspěchů

Několikaletá spolupráce investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka a sportovního klubu Kometa Brno přináší své ovoce. Nejde jen o fakt, že jméno slavné brněnské haly Rondo se změnilo na DRFG Arenu. Partnerství s DRFG skýtá hokejovému klubu veliké možnosti k rozvoji potenciálu, kterým bez diskuze disponuje. K tomu dále přispívá také generální partnerství se značkou CZECH FUND, zabývající se podílovými fondy. Ta se řadí do portfolia investiční skupiny Davida Rusňáka

Co se týče partnerství s Kometou, DRFG má jednoznačně důvody ke spokojenosti. Na konci loňské zimy spatřil světlo světa dokument Z nebe do pekla a zpět. Ten mapuje historii klubu od roku 1953 až po současné roky. Jak název snímku naznačuje, tato historie je bohatá na výhry i pády ke dnu. Klub však nehází flintu do žita, což dokazují mimo jiné extraligové tituly, které Kometa Brno získala dva roky po sobě – v letech 2017 i 2018. Tím potvrdila svůj návrat na sportovní vrchol.

Spolupráce nejen na hokejovém stadionu

Projekty ve spojení hokejového klubu a investiční skupiny nepřinášejí pozitiva pouze oběma zúčastněným stranám, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jejich společná činnost zahrnuje i dobročinné aktivity, například akci spočívající v zavěšení deštníků nad Českou ulici s cílem zlepšit obyvatelům Brna dojem ze sychravých dní. Část z deštníků, podepsána brněnskými hokejisty, se posléze vydražila v aukci. Celkový výtěžek činil 67 tisíc korun a putoval na pomoc handicapovaným lidem a dětem s autismem.

Tyto společné aktivity dokazují, že nejde jen o dluhopisy či podílové fondy a sponzorování hokeje. Společnou prioritou Rusňákovy DRFG a Komety Brno je rodina, jak dokazuje slogan hokejového klubu a poslední dvě písmena ve zkratce investiční skupiny – FG symbolizuje Family Group, v překladu rodinnou skupinu. Proto si partneři kladou za cíl zlepšovat úroveň života v oblasti, kde oba intenzivně působí.