Tipy na nejlepší brněnské kavárny

Tipy na nejlepší brněnské kavárny

Brno je krásné moravské město, kam cestuje celá řada z nás. Pokud sem vyjedete na výlet, pak byste možná měli vědět, kam si zajít na kávu. Přece jenom je takové cestování po brněnských památkách či po nákupních centrech náročné a každý člověk je rád, když si na chvilku může odpočinout a zastavit se či vypít nějaký dobrý, nejlépe kofeinový nápoj. Kavárny jsou tak oblíbenou zastávkou mnoha z nás. Pokud i vy hledáte nějakou skvělou kavárnu, kterou navštívíte, pak byste měli zamířit do těchto brněnských kaváren, protože se řadí k těm nejlepším.

Pokud hledáte tedy kavárnu, do které se vyplatí zabloudit, tak byste se měli nechat inspirovat našimi tipy, protože nebudete litovat. V Brně je mnoho kaváren, ale skutečně tyto jsou ty „top“.

• V Melounovém cukru

Znáte tuto kavárnu, kterou najdete v ulici Františkánská? Sice je celý název kavárny „V Melounovém cukru“, ale nikdo jí neřekne jinak než „Cukr“. Hosté zde mají nejradši nejen kávu, ale taky i cheesecake. Není se čemu divit – zde si své dezerty pečou sami, a hlavně si i vymýšlejí nové a nové recepty, proto zde ochutnáte něco, co jinde ne. Na stole nikdy nechybí čerstvá kytička a většinou si zde poslechnete nejznámější hity Michaela Jacksona.

• Café Momenta

Toto velice klidné a příjemné místo najdete na Zelném trhu. Zde si své kávy dokonce přímo melou a do detailu se při servírování připravují. Během zimy se většinou sedí v útulném a po designové stránce bezchybném interiéru, ale v létě můžete využít možnost zahrádky s výhledem na celé krásné brněnské tržiště.

• Coffee bar Mymika

Možná se ptáte, proč se Mymika jmenuje Mymika. Je to prosté – je to zkrácenina slovního spojení „MY Milujeme KÁvu“. Kromě kávy si zde můžete ochutnat i geniální pochoutky v podobě mnoha sladkých dezertů, které jsou však bez lepku a samozřejmě i bez zbytečně velké míry cukru. Některá zdejší jídla v nabídce jsou inspirované severskou kuchyní.