Posílení imunity

Posilte svou imunitu snadno a rychle

Bacily a viry na nás číhají na každém rohu. Nikdo jim nechce podlehnout, protože nikdo nemá rád nemoci či nachlazení, které nám jenom komplikují život. Naštěstí s viry a bakteriemi můžeme bojovat! Nejlépe jim odolává zdravý organismus se skvělou imunitou. Imunitu samozřejmě posílíte různě – například velkou spoustou vitaminů, ale kromě toho ji můžete posílit i jinak. Nyní vám poradíme, jak na to.

Existuje mnoho způsobů, jak posílit náš imunitní systém. My jsme vybrali ty nejlepší způsoby, které stoprocentně fungují. Díky nim nejen, že vaše imunita bude v naprosto skvělé kondici, ale taky posílí vaše zdraví.

1) Pitný režim je základ

Každé tělo potřebuje pitný režim a je velice škoda, že na něj kdekdo zapomíná. Pokud chcete docílit pevné imunity a ještě pevnějšího zdraví, je třeba do těla dávat tolik vody, kolik si denně vyžaduje. Pitný režim je skvělý jako pomocník při detoxikaci organismu. Pod pojmem „pitný režim“ máme na mysli čistou vodu z vodovodu, nikoliv kofeinové nápoje. Kofeinové nápoje, jako zelený čaj, silný černý čaj nebo káva, organismus jenom dehydratují, což není dobře.

2) Otužujte se

Otužování je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat. Otužování patří k těm nejúčinnějším způsobům, jak zvyšovat obranyschopnost organismu. Je však třeba upozornit, že ne každý člověk se otužuje správně. Nemusíte dělat složité procesy, stačí, když se budete sprchovat studenou vodou – pokud jste navyklí na teplou sprchu, den ode dne snižujte teplotu.

3) Nohy v teple

Málokdo to ví, ale imunitní systém podpoříme i tím, že máme nohy v teple. Od noh se berou nemoci, od noh pochází všechny zdravotní komplikace. Nevystavujte je zbytečně nachlazení nebo prochladnutí – nemuselo by se vám to vyplatit. Stačí, když nebudete zapomínat nosit ponožky na nohou a nebudete zbytečně v chladu chodit bosky.