Co dáváme pod stromeček

Co dáváme nejčastěji lidem pod stromeček?

Pomalu ale jistě se blíží ten dlouho očekávaný Štědrý den. Tento den milují hlavně děti, kteří si už na začátku podzimu píšou dopis Ježíškovi, v němž se zmiňují, co by si všechno letos přály, protože byly letos velice hodné. Jenže když už z tohoto psaní vyrosteme a začneme dělat Ježíška ostatním našim blízkým, někdy nevíme, co bychom jim vlastně měli pořídit. Pojďme si říct, co vlastně dáváme lidem nejčastěji.

V této době před vánočními svátky vzniká samozřejmě mnoho průzkumů, které se zajímají o to, co lidé dostávají a dávají na Štědrý den. Má to možná sloužit jako inspirace ostatním. Pojďme si říct, co často dávají mladí lidé a co raději věnují starší generace.

Co darují svým blízkým starší generace?

Ti starší, kteří nemají chuť ani energii něco vymýšlet a ještě to nakupovat, raději volí jednoduchý dárek – peníze. Peníze jsou stále potřeba, přesto to není zrovna ten nejideálnější dárek pod stromeček. Přece jenom máme rádi osobnější věci, peníze jsou ukázkou toho, že nás ten druhý asi nezná dobře.

U prarodičů se to však chápe, u rodičů už tak moc ne.

Co darují svým blízkým mladší generace?

Mladší generace naopak chtějí ušetřit, kde se dá. Snaží se tedy nakoupit co nejhezčí dárky za co nejnižší hodnotu. Většinou tak nakupují ve slevách, a to hlavně oblečení. Velice často se volí nákup ponožek nebo podobného měkkého dárku, který je nedostatkovým zbožím.

Kromě oblečení se často volí dárek společný pro celou rodinu. Výjimečně se setkáme i s dárkem v podobě nějaké deskové hry pro celou rodinu, která pobaví například na silvestrovskou noc.

Pokud například sourozenci věnují něco svým rodičům, volí často nějaký zážitek, kterým je například let balonem nebo divadelní předplatné. Díky tomu, že se sourozenci spojí a koupí dárek společně, není ten dárek pro každého z nich až tak drahý, jak se na první pohled může zdát.