Kdo je podle Čechů „bohatý“

Kdo je podle Čechů „bohatý“?

V současné době vzniká skutečně mnoho zajímavých průzkumů a analýz, které se zajímají o to, kdo je podle Čechů bohatým člověkem. V dnešní době mnoho lidí touží po bohatství, ale pro každého je bohatství synonymem něčeho jiného. Pojďme si říct, jak tyto průzkumy a analýzy dopadly, řekněme si, kdo je podle nás Čechů „bohatým člověkem“.

V současné době by se dalo říct, že si mnoho lidí myslí, že bohatým člověkem je člověk, který má peníze. Přece jenom v dnešní době bychom bez peněz neudělali takřka nic. Nekoupili bychom si nic k jídlu, k pití ani na sebe, nemohli bychom mít dům, protože bychom nemohli splácet měsíční poplatky, nemohli bychom být v nájmu, protože bychom na nájem neměli. Na peníze však i v tomto hektickém světě nemyslí každý.

Kdo je pro Čechy „bohatý člověk“?

Nejdříve zapomeňme na peníze a ukažme si, že mezi námi jsou i lidé, pro které nejsou peníze synonymem bohatství. Je skvělé, že (sice menší) polovina respondentů odpověděla, že bohatý je člověk ten, kdo je zdravý, má velkou rodinu, která je taky zdravá, že bohatým je člověk, kdo se může svobodně vyjadřovat, kdo je obecně svobodný.

A pak tu jsou ti, kteří si myslí, že bohatý člověk je ten, kdo má peníze. Jak velký čistý příjem by takový bohatý člověk měl mít?

Do vyšší třídy vás zařadí čistý příjem nad padesát tisíc korun

My Češi máme za to, že bohatým člověkem je ten, kdo každý měsíc vydělává více jak padesát tisíc korun měsíčně (čistý plat). Právě tento člověk se, podle nás, dostává do vyšší společenské třídy a právě tento člověk například nyní bezproblémově dosáhne na hypotéku.

Je skvělé, že v současné době se do této skupiny dostává čím dál více z nás, protože se neustále přidává na výplatních páskách. Zaměstnavatelé si v době současné zaměstnanecké krize začínají konečně vážit svých zaměstnanců a posunují výši průměrné mzdy nahoru (nyní dosahuje takřka třiceti tisíc korun).