Náklady na vánoční osvětlení

Jak velké budou letošní náklady na vánoční osvětlení?

Vánoce jsou rok co rok nákladnější. Nejen, že se zdražují dárky, ale taky si rok co rok naši blízcí přejí dražší dárky než obvykle. V současné době je velice populární kupovat elektroniku, která paří k tomu nejdražšímu vůbec. Kromě dárků letos více zaplatíme i za suroviny, které potřebujeme k vánočnímu pečení. Jistě jste zaregistrovali kauzu „máslo“, kdy se jednu dobu řešilo jenom to, že máslo se cenově vyšplhalo až k neuvěřitelným sedmdesáti korunám. Kromě toho se taky prodraží i vánoční osvětlení domu.

Každým rokem se snažíme jinak ozdobit náš dům. Je to pochopitelné, vždyť chceme mít dům jako z nějakého katalogu nebo alespoň jako z nějakého amerického filmu. Pokud se letos rozhodneme své sousedy zaujmout tím, jak máme vkusně ozdobený dům, pojďme si říct, kolik nás to bude stát.

V jednoduchosti je krása (a navíc i ušetříte)

Existují tři tipy lidí. Jedna skupina jsou lidi, kteří ozdobí každým rokem svůj dům až moc, naprosto kýčovitě a pestrobarevně. Druhá skupina je ta, která vánoční svátky absolutně neprožívá, tudíž ani nijak nezdobí dům. Pokud patříte do třetí skupiny, tak patříte do té, která si svůj dům ozdobí jenom lehce.

Samozřejmě je jasné, že pokud ozdobujete svůj dům kýčovitě, až moc, zaplatíte nejvíce, ti, co vidí v jednoduchosti krásu, podstatně ušetří. Je třeba zmínit, že letos nestojí moc jenom vánoční světýlka, ale hlavně elektřina!

Jaké světýlka jsou úsporná?

Při výběru světýlek dbejte na to, abyste koupili LED světýlka, která jsou úspornější než běžná jiná světýlka. Sice vás možná vyjdou o něco dráž, ale takřka nulově se podepíšou na lednových účtech za elektřinu.

Je tedy třeba nové vánoční ozdoby vždy nakupovat s rozmyslem a myslet na úspornost. Nejvíce se vypaltí nakupovat vánoční odzoby hlavně v kamenných prodejnách, kde se můžete na zboží případně zeptat, u internetových obchodů si vždy čtěte poskytnuté informace.