Vánoční dekorace

Vánoční dekorace

Štědrý den se blíží stejně rychle jako každý rok. A ať patříte do skupiny zarytých odpůrců celého toho Vánočního shonu/ladění a „piplání“ nebo do skupiny druhé, tedy jeho milovníků a ctitelů vánočních tradic, Vánoce se Vám nevyhnou tak ani tak.

A proč si je tedy nezpříjemnit třeba pěknou interiérovou dekorací.

Dekorace na dveře

Jednoduchá dekorace na dveře, kterou zvládnete i s naprosto elementárním smyslem pro dekorování. Stačí Vám papír z větší krabice, ze kterého vyříznete obrys srdce, pár šišek a tavná pistole. Když máte náčiní připraveni stačí jen pomocí tavné pistole k srdci šišky připevnit. Mašle dodá dekoraci vánoční nádech.

Netradiční adventní věnec

Co je tradiční pro jednoho může být netradiční pro druhého, budeme-li ale vycházet z běžného pojetí toho, co je tradiční, tento věnem jim rozhodně není. Nic zeleného na něm nenajdete a vydrží Vám několik let. Potřebujete především prošmejdit zásoby svých vánočních dekorací, popř. nějaké dokoupit. Hodí se řetězy na vánoční stromeček, baňky, hvězdičky popř. stuha na zakrytí polystyrenového základu. Potřebujete také samozřejmě tavnou pistoli a pak vše závisí na vás, vaší šikovnosti a také na barevné kombinaci, kterou chcete stvořit.

Vánoční stromeček

Na uskutečnění tohoto nápadu budete potřebovat balení plastových lžiček, zelený sprej, tavící pistoli a papír takového formátu, ve kterém budete chtít vánoční stromeček. Z papíru si „ukroutíte“ kornout a jeho spodní stranu zarovnáte tak, aby Vám stál na stole. Z plastových lžiček ulomíte „nožičku“ tak, aby vám z lžičky zůstala jen ta část, kterou si nabíráte jídlo, řekněme ta „mistička“. Ty pak postupně lepíte na konstrukci stromečku (tavnou pistolí), tak, aby stromeček vypadal, jakoby měl na sobě pírka. Když se dostanete až nahoru stromečku, jste skoro hotovi. Nad podkladem, který můžete znečistit, nastříkejte stromeček na zeleno. Aby bylo vše dokonalé, můžete nahoru umístit ještě hvězdu.