Sušení prádla

Kde usušit prádlo, když se vám sušák nevleze do bytu?

V současné době je velice moderní bydlet ve svém vlastním bytě. V bytě nejspíše jednou za svůj život žije každý z nás – je to v době, kdy se chcete osamostatnit, kdy poprvé odejdete od rodiny, protože si chcete vyzkoušet, jaké je to žít samostatně a na vlastní pěst. Někomu se žití v bytě tak zalíbí, že si chce místo domu ve svém životě pořídit právě byt. Cenově se jedná dneska o stejně drahou položku, jako kdybychom si kupovali menší domeček. Přesto je bydlení v bytě někdy méně praktické než bydlení v domečku. Například má mnoho lidí problém se sušením prádla.

Některé byty jsou tak malé, že nemáte, kde byste usušili prádlo. Někdo má byt sice velký, ale prádlo mu v místnosti vadí, proto hledá alternativy, díky kterým by mohl usušit prádlo i někde jinde, než v bytě. Jestli vás žádné alternativy nenapadají, my vám poradíme!

Pořiďte si sušičku!

Pokud máte prostornou koupelnu, nic vám nebrání v tom, abyste si koupili sušičku na prádlo. Do prostorných koupelen se dneska taková sušička s přehledem vleze. Pokud ale máte drobnou koupelnu, do níž se vám vleze jenom pračka, i tak nezoufejte. V dnešní době existuje vynález, který je takzvaně „dva v jednom“ – koupit si nyní můžete sušičku v pračce.

Je to stroj, který vypadá jako pračka, ale je v něm zabudovaná i sušička. Během jednoho jediného procesu vám prádlo nejen vypere, ale rovnou taky usuší. Ušetří vám to tedy dostatek času, nemyslíte?

A co sušák trčící z okna?

Pokud nejste zastánci sušiček, protože jste toho názoru, že se z ní prádlo spere, kupte si okenní sušák. Lehce ho zaháknete o okenní parapet a můžete sušit prádlo pěkně venku. Prádlo vám tedy nenasmrádne od vaření ani od jiných pachů, které se v domácnosti ukrývají, a hlavně uschne rychleji.

Takové okenní sušáky stojí kolem tří set korun (kvalitnější koupíte kolem pětistovky).