Spolubydlení nebo raději ne?

Spolubydlení nebo raději ne?

Než zažádáte o hypotéku, většinou se stává, že bydlíte v pronájmu. Do pronájmu se nejdříve ženete v době studia na vysoké škole. Někdy se do pronajmou svůj byt ty zamilované páry, kteří se touží osamostatnit a touží začít žít společně. Jenže při hledání toho správného bydlení je nutné mít na mysli, že nemusíte ten váš vysněný dům tak rychle najít, jak si představujete. Většinou najdete spíše spolubydlení, které by vám mohlo více vyhovovat, a to hlavně cenou. Ceny nájmů šly skutečně rychle nahoru, ovšem vyplatí se spolubydlení nebo se má raději hledat dál?

V poslední době šly ceny skutečně nahoru. Nájmy vzrostly, a to hlavně díky zvyšující se ceně nemovitostí, které skutečně poskočily o několik tisíc, i desítek tisíc korun. Většinou studenti si hledali nějaké spolubydlení nebo velké byty, v nichž by mohlo bydlet hned několik lidí, tudíž by se na nájem mohli skládat. Bohužel však právě velké byty šly s cenou nájmu skutečně nahoru, protože si pronajímatelé všimli, že v bytě bydlí víc lidí, než se ví, proto na nájemcích chtějí vydělat.

Pokud tedy hledáte pronájem, přinášíme vám důvody či tipy a rady, jestli je pro vás spolubydlení tou pravou volbou či nikoliv.

Studujete?

Pokud studujete, je pro vás spolubydlení skutečně výhodnější. Studenti si totiž obvykle při studiu nevydělají tolik, aby utáhli třeba třináctitisícový nájem. Raději tedy volte pronájem velkého bytu s tím, že v něm bude bydlet hned několik lidí. Pozor si však dejte na vyčůrané pronajímatele, kteří z vás budou chtít vymanit co nejvíce peněz.

Opatrní buďte i tehdy, pokud se k někomu neznámého stěhujete jako spolubydlící. Nikdy nevíte, co daný člověk může být zač, proto buďte ostražití, ale pokud vaše bydlení nespěchá, raději počkejte na lepší nabídku.

Pracujete?

Jestliže ale pracujete, není důvod, proč byste měli být s někým spolubydlící. Nájem pracující lidé přeci v pohodě utáhnou, navíc někdy najdou dokonce mnohem výhodnější byt, než jaký by našli jako spolubydlící. Nejvýhodnější byty pro pracující páry jsou byty o velikosti 2kk, které jsou skutečně ještě v přijatelné cenové relaci.