Very Peri

Seznamte se s Very Peri – barvou roku 2022. Jaké má využití v interiéru?

Pokud vám nejsou lhostejné nejnovější trendy v oblasti interiérového designu, určitě již máte alespoň zběžné povědomí o odstínu Very Peri. Ale jestlipak tušíte, jak s barvou roku 2022, za kterou ji prohlásili odborníci z Pantone Color Institutu, pracovat v interiéru? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak společně s atraktivní modrofialovou vykouzlit jedinečnou atmosféru.

Teplejší modrou nenajdete

Co je modrofialový odstín Very Peri zač? Jde o nejteplejší tón modrého barevného spektra a za svůj fialový nádech vděčí velkému podílu červené barvy. Odborná porota Pantone Color Institutu ji pro rok 2022 vybrala z prozaického důvodu. Very Peri vyzařuje optimismus, kterého bude v tomto roce zapotřebí víc než dost. Tím však její výhody nekončí. Za zmínku stojí také nadprůměrné možnosti kombinování s ostatními odstíny. Jemná a harmonizující barva si dobře si rozumí s neutrální bílou i s energickou červenou.

Dominantní, ale ne vlezlá

Pokud jde o výraznější odstíny, obvykle se používají spíše na menší plochy, aby celku dodaly na atraktivitě, ale zároveň nedominovaly nad neutrálními tóny. S Very Peri je to jiné – je natolik jemná, že ji lze bez potíží použít i jako nosný prvek – třeba i na celou stěnu v obývacím pokoji. Stejně dobře se uplatní na pracovišti. Díky poutavému charakteru je po ní zvýšená poptávka v rámci malování firem.

Vlastnosti Very Peri vyzdvihují také malíři a natěrači Brno z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Pro její univerzalitu ji doporučují jak do pracovních, tak relaxačních prostorů. Odstín má uklidňující charakter a současně podporuje schopnost soustředění. Proto je k vidění v komerčních prostorách i v ložnicích.

Nechystáte se malovat? Obměňte bytový textil!

Barvu roku 2022 si můžete dosyta užít i v případě, že se v dohledné době nechystáte chopit malířské štětky. Very Peri je jako stvořená pro bytový textil všeho druhu – od prostírání až po závěsy či rolety. Vaše domácnost prokoukne i díky nejrůznějším modrofialovým doplňkům jako nádobky či vázičky.