Robotický vysavač

Robotický vysavač u vás nesmí chybět

Jsme zde ti, kteří uklízejí jednou týdně a také ti, kteří uklízejí jen v tom případě, že má přijít návštěva. Přitažlivý je ale robotický vysavač pro oba tábory. Ať tak či onak, dům, nebo alespoň tedy podlahy jsou čisté bez minimálního lidského přičinění.

Dnešní robotické vysavače jsou daleko od prvních modelů, které jste museli sledovat po domě, aby neuvízli někde pod nábytkem. Nejnovější vysavače čistí váš dům, pamatují si uspořádání nábytku tak, abyste zvýšili svou efektivnost, vyložili nasbírané nečistoty do nádoby a našli cestu zpět na nabíjecí stanici tak, abyste je mohli zase v případě potřeby použít.

Dnes již existuje mnoho modelů robotických vysavačů, které se pohybují v ceně od necelých 2000 Kč až do ceny okolo 30 000 Kč. Tyto robotické vysavače jsou typicky nízké a kompaktní, což znamená, že se mohou dostat pod nábytek, kde se běžný vysavač nedostane.

Většina výrobců vám řekne, že robotické vysavače jsou určeny k doplnění standardního vysavače a nenahrazují ho. Podle výrobců jsou tak spíše určeny k tomu, aby prováděly každodenní nebo týdenní čistění podlah, aby udržovaly čistotu vašeho domova mezi běžnými vysávacími cykly.  Přesto, pokud jste někdo, pro koho vysávání nikdy nebylo na prvním místě, Váš robotický pomocník za Vás může podlahu udržovat mnohem čistší, než je teď, a to bez toho, abyste jen hýbli prstem.

Který si pořídit?

Dle webu arecenze.cz, který se specializuje na recenze výrobků. Je nejlepším robotickým vysavačem ten od značky Roomba. Typ iRobot Roomba 980 se stal vítězem jejich nezávislého testu. Nicméně cena tohoto produktu je na české poměry docela vysoká. Okolo 25 000 korun.

Uživatelé webu heuréka.cz si pak chválí vysavač Duoro XClean Profi, jeho cena se pohybuje okolo 10 000 korun. Hned na druhém místě se nachází vysavač Sencor SVC 7020, který je cenově o dost levnější. Seženete ho na internetu již do dvou tisíc korun.