Jaro díky lučnímu kvítí

Jaro ve Vašem bytě díky lučnímu kvítí

Ačkoli nám jaro ještě úplně neklepe na dveře, brzo bude tady. Pro jeho milovníky a „přečkatele“ zimy, kteří se na něj již hluboce těší, zde máme pár tipů, jak čekání ukrátit. Nabízíme Vám několik inspirací a tipů na vytvoření květinových dekorací, ne jen z lučního kvítí, které mohou být tím pravým právě pro Váš domov a vytvoření té pravé jarní atmosféry.

Pekáč nebo váza

Pro květinové dekorace je to pravé ořechové využití různých pekáčů a stolních nádob, ale i váz inspirovaných lidovou tvořivostí. Tímto můžete vytvořit zajímavý kontrast, který přitáhne nejen Vaše oko, ale také oko návštěvníka Vaší domácnosti. Kytice můžete umístit buď to do prosté sklenice, pekáče, konvice. Smíšené kytice plných tvarů, klidně tvořené nádherným lučním kvítím vyzařují krásu a přepych a srdce si získají svou bujností.

Směsice pestrých barev

Ve vámi vytvořené kytici nemusíte používat jen jedno nebo dvoubarevné květiny, můžete vytvářet i „divočejší“ kombinace různých barev, které pak budou pro vaše oko o to větším potěšením. Doba nudných kombinací je již dávno pryč. A zároveň také doba, kdy luční kvítí bylo spíše plevelem, než čímkoli jiným. Navíc to má jednu obrovskou výhodu. Co si natrháte na louce či poli je jen Vaše a hlavně, je to zadarmo! Kytici si můžete nakombinovat jen a jen podle Vašich představ, a to bez jakéhokoli rozpočtového omezení. Zajímavé je také především použití neutrálních tónů s výraznými akcenty.

Broušené sklo i krajka

Luční kytice je sama o sobě nádherná i bez jakéhokoli přikrášlení. Svážete-li ji ale například krajkou, symbolizující folklor a tradice, nebo s ručně zpracovanými materiály, jako broušené sklo nebo dřevo, bude výsledek ohromující.

Svatební kytice z lučního kvítí

Ještě před pár lety by to znělo takřka šíleně. Nicméně stává se to realitou dnešní doby. V celé České Republice můžete najít několik květinářství, která se specializují na dodávání svatebních květin z lučního kvítí. Je to zajímavé a neotřelé, tak proč do toho nejít?